Vloženo: 17.9.2018

Známý šéfkuchař působící v pražské restauraci Terasa U Zlaté studně Pavel Sapík vedl ve středu 12. 9. a čtvrtek 13. 9. 2018 lekce vaření určené odborné i laické veřejnosti. Tématika moderních trendů přípravy pokrmů přilákala jen ve čtvrtek 18 zájemců z Opavy, Frenštátu pod Radhoštěm, Ostravy či Šilheřovic. Byli mezi nimi pedagogové hotelových škol i laici patřící v ohledu gastronomie k náročnější klientele. Akci organizoval Ústav lázeňství gastronomie a turismu Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě v prostorách Gastronomického centra Slezské univerzity v Hradecké ulici 17. Celý článek.

Vloženo: 17.9.2018

Medaile a polokošile s logem Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Tyto předměty se nacházejí spolu s předměty dalších firem a institucí v časové schráně, která byla ve středu 12. září 2018 slavnostně uložena do země pod chodníkem před Obchodním a společenským centrem Breda &Weinstein. Celý článek.

Vloženo: 14.9.2018

Poté, co se letos v červnu konala na zámku Hradec nad Moravicí vernisáž výstavy nazvané S knížaty u stolu, proběhla stejná akce v úterý 11. září 2018 u našich sousedů v polské Ratiboři. Výstavu nesoucí podtitul Kuchyně a kultura stolování na středověkých knížecích dvorech v Opavě a Ratiboři doprovázela stejně jako na hradeckém zámku ochutnávka specialit ve středověkém stylu. Výstavu můžete v Hradci nad Moravicí i v Ratiboři navštívit do 31. října 2018. Celý článek.

Vloženo: 12.9.2018

SCANNO, OPAVA - V  italském městě Scanno, které ve svých fotografiích proslavili Mario Giacomelli, HenriCartier-Bresson a další tvůrci, bude v sobotu 15. září 2018 už po desáté udělena Mezinárodní fotografická cena „Scanno dei Fotografi.“ Porota ji v letošním roce udělila českému fotografovi, historikovi fotografie, kurátorovi a vedoucímu Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity prof. Vladimíru Birgusovi. Celý článek.

Vloženo: 11.9.2018

Být singl. To je název výstavy fotografií, jejichž autorem je absolvent Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě Miroslav Zeman. Celý článek.

Vloženo: 7.9.2018

Slezská univerzita v Opavě se opět po roce připojí k Noci vědců, která se snaží o popularizaci vědy a výzkumu pro širokou veřejnost. Na několika místech jejích opavských součástí (fakult a Matematickém ústavu) můžete zhlédnout zajímavý, poutavý a interaktivní program. Letošním tématem, vztahující se k významnému kulatému výročí založení Československé republiky, je 100 let české vědy. Celý článek.

Vloženo: 7.9.2018

Na Filozoficko-přírodovědecké fakultě (FPF) Slezské univerzity v Opavě začal vznikat seriál popularizující vědu. Za nápadem stojí studenti Ústavu fyziky. Ke spolupráci organizátoři vyzývají rovněž ostatní ústavy FPF a všechny další součásti univerzity. Celý článek.

Vloženo: 7.9.2018

Ústav fyziky Filozoficko-přírodovědecké fakulty (ÚF FPF) Slezské univerzity v Opavě má od 24. srpna 2018 dva nové absolventy doktorského studijního programu P1703 Fyzika (čtyřletá), studijního oboru Teoretická fyzika a astrofyzika. Celý článek.

Vloženo: 21.6.2018

Volební komise Slezské univerzity v Opavě, Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě, stanovuje harmonogram a způsob podávání návrhu na kandidáta pro volby kandidáta na funkci děkana FPF SU v Opavě. Celý článek.

Vloženo: 3.9.2018

Prostory hlučínského muzea zaplnily v podvečer posledního srpnového dne desítky návštěvníků. Přilákala je vernisáž výstavy o zakladateli Hlučína Přemyslu Otakaru II. Výstavu můžete navštívit až do 25. listopadu 2018. Celý článek.

Vloženo: 3.9.2018

Ve dnech 13. – 24. srpna t.r. se realizovala v rámci projektu  čj. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002400  „Rozvoj vzdělávání na Slezské univerzitě v Opavě“ který je součástí evropského Operačního programu „Výzkum , vývoj a vzdělávání“, dvoutýdenní interdisciplinární praxe pro 8 studentů našeho Ústavu archeologie ve Starém Městě u Moravské Třebové. Celý článek.

Vloženo: 31.8.2018

Jak vypadal život obyvatel obce Slavkov v letech 1890 až 1950? To ukáže výstava místních historických pohlednic nazvaná Kouzlo starých časů. Celý článek.

Vloženo: 30.8.2018

Vypisuje se výběrové řízení pro pracovníky SU na vyslání na zahraniční výzkumný pobyt (dále jen „mobilita“), podrobně popsaný níže. Mobilita by proběhla v rámci projektu OP VVV, o který univerzita podala žádost; podmínkou realizace mobility je schválení projektu k financování. Celý článek.

Vloženo: 30.8.2018

Applications are invited for work-stays of SU-based junior researchers at an international institution (further as mobility). Full description is provided below. The mobility would take place within the Operational Programme Research, Development and Education project the university applied for. A condition for the implementation of mobility is the approval of the project for funding. Celý článek.

Vloženo: 27.8.2018

Do pátku 31. srpna 2018 máte jedinečnou možnost přihlásit se na lekci vaření týkající se Moderních trendů přípravy pokrmů.  Lekci povede ve čtvrtek 13. září 2018 od 16.00 do 22.00 hodin známý šéfkuchař působící v pražské Restauraci Terasa U Zlaté studně Pavel Sapík. Celý článek.

Vloženo: 6.8.2018

Studenti 1. ročníku navazujícího magisterského oboru Kulturní dědictví v regionální praxi zvou studenty, pedagogy a všechny zaměstnance Slezské univerzity v Opavě na zájezd do Dolních Rakous a Vídně - po stopách dějů, míst a osobností spjatých s českými zeměmi. Celý článek.

Vloženo: 30.7.2018

V pátek nás čeká nás nejdelší zatmění měsíce tohoto století. Současně s tím, jak u nás zapadne Slunce, tak vyjde Měsíc v úplňku a bude již částečně zastíněn Zemským stínem. Úkaz přeroste ve 103 minut trvající úplné zatmění pozorovatelné z České republiky, Slovenska i velké části Evropy. Celý článek.

Vloženo: 30.7.2018

V polovině července 2018 proběhl již 17. ročník mezinárodního hudebního multižánrového festivalu Colours of Ostrava, který se již několik let realizuje ve fantastickém prostředí tzv. Dolních Vítkovic, tedy místa, kde se desítky let těžilo uhlí, ale kde především docházelo k prvovýrobě průmyslového podniku Vítkovické železárny. Významných akcí spojených s týmem Colours of Ostrava je však víc. Celý článek.