Vloženo: 21.2.2018

Akademický senát
Filozoficko-přírodovědecké fakulty
Slezské univerzity v Opavě
Celý článek.

Vloženo: 14.2.2018

OLOMOUC, OPAVA - Na tělo. A možná i s podtitulem Obyčejný svět neobyčejného muže. Tak to je název dokumentu o opavském profesoru fotografie, pedagogu Institutu tvůrčí fotografie Jindřichu Štreitovi, který v úterý 27. února 2018 od 20 hodin premiérově uvede olomoucké kino Metropol. Celý článek.

Vloženo: 13.2.2018

První celovečerní film Slezské univerzity v Opavě se jmenuje GRYGAR a je o nejznámějším českém astronomovi a popularizátorovi vědy Jiřím Grygarovi. Jeho slavnostní předpremiéra se uskuteční 13. března od 18:30 hodin v promítacím sále Filozoficko-přírodovědecké fakulty v Opavě (Hauerova 4). Celý článek.

Vloženo: 8.2.2018

Filozoficko- přírodovědecká fakulta v Opavě se představí veřejnosti ve fotografii. Celý článek.

Vloženo: 8.1.2018

Roman Vondrouš: O dostizích, lidech a masopustech. Výstavu pořádá Národní divadlo  moravskoslezské v Ostravě a Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Celý článek.

Vloženo: 4.1.2018

Jsou pozváni a snad se na sebe přijdou podívat. Lidé, které fotograf Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě David Macháč zachytil na snímcích svého cyklu Zahrádkáři. Vernisáž stejnojmenné výstavy se koná v pátek 12. ledna 2018 v Galerii Kupé. Výstavu zahájí vedoucí ITF profesor Vladimír Birgus a jeho zástupce docent Jiří Siostrzonek. Barevné snímky různých rozměrů si zde můžete prohlédnout až do 28. února 2018. A pro ty, kdo dosud neví:  Kupé se nachází ve zdařile zrekonstruované bývalé vodárenské věži u východního železničního nádraží v Opavě. Celý článek.