Vloženo: 29.1.2018

Filozoficko-přírodovědecká fakulta Slezské univerzity v Opavě se ve dnech 23. až 25. ledna 2018 zúčastnila Veletrhu vzdělávání Gaudeamus v Praze. Celý článek.

Vloženo: 22.1.2018

Profesor Bobomurat Ahmedov a docent Ahmadjon Abdujabbarov z Uzbekistánu, kteří úzce spolupracují s našimi fyziky Filozoficko- přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, získali nyní od prezidenta své země velmi významná ocenění. Celý článek.

Vloženo: 22.1.2018

Nové vydání sborníku Proceedings of RAGtime zaznamenává příspěvky workshopu RAGtime z let 2015 až 2017. Je věnován památce dr. Jeffrey E. McClintocka, významného amerického astrofyzika a účastníka workshopů Relativistické astrofyzikální skupiny, který v roce 2017 zemřel ve věku 75 let. Celý článek.

Vloženo: 15.1.2018

OPAVA - V sobotu 3. února 2018 večer bude patřit Kulturní dům Na Rybníčku v Opavě Univerzitnímu plesu Slezské univerzity v Opavě. Při jeho pořádání tentokrát spojilo své síly vedení univerzity se silami Asociace studentů a přátel Slezské univerzity. Celý článek.

Vloženo: 10.1.2018

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte, abych Vám s nástupem nového kalendářního roku 2018 popřál hodně zdraví a úspěchů v pracovním i soukromém životě. Celý článek.

Vloženo: 22.11.2017

1) Do 15. 12. 2017 - podat na studijním oddělení písemnou přihlášku k SZZk. Celý článek.

Vloženo: 12.1.2018

K registraci předmětů do letního semestru akad. roku 2017/2018 studentů prezenční a kombinované formy studia bakalářských a magisterských studijních programů na Filozoficko-přírodovědecké fakultě v Opavě. Celý článek.

Vloženo: 8.1.2018

Roman Vondrouš: O dostizích, lidech a masopustech. Výstavu pořádá Národní divadlo  moravskoslezské v Ostravě a Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě. Celý článek.

Vloženo: 4.1.2018

Jsou pozváni a snad se na sebe přijdou podívat. Lidé, které fotograf Institutu tvůrčí fotografie (ITF) Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě David Macháč zachytil na snímcích svého cyklu Zahrádkáři. Vernisáž stejnojmenné výstavy se koná v pátek 12. ledna 2018 v Galerii Kupé. Výstavu zahájí vedoucí ITF profesor Vladimír Birgus a jeho zástupce docent Jiří Siostrzonek. Barevné snímky různých rozměrů si zde můžete prohlédnout až do 28. února 2018. A pro ty, kdo dosud neví:  Kupé se nachází ve zdařile zrekonstruované bývalé vodárenské věži u východního železničního nádraží v Opavě. Celý článek.

Vloženo: 2.1.2018

Opava – 8. prosince proběhlo ve Světě Techniky Ostrava předávání ocenění účastníkům a výhercům soutěže s TIPOU za tajemstvím elektronu. Jedním ze stálých partnerů je také Ústav informatiky při Filozoficko-přírodovědecké fakultě, Slezské univerzitě v Opavě. Celý článek.

Vloženo: 21.12.2017

V kině Rialto v Katovicích byly 18. prosince uděleny Ceny maršálka Slezského vojvodství v oblasti kultury za rok 2017. Mezi devíti laureáty, vybranými z několika desítek nominovaných osobností z oblasti literatury, divadla, hudby, filmu, výtvarného umění a rozvoje kultury, byl i vedoucí Institutu tvůrčí fotografie FPF SU v Opavě prof. Vladimír Birgus, který se tak stal vůbec prvním zahraničním nositelem tohoto významného ocenění (letos ho získali mimi přední filmový režisér Kazimierz Kutz nebo skladatel a dirigent Orchestru Polského rádia a televize Jerzy Milian). Celý článek.

Vloženo: 18.12.2017

Jan Pavelka, doktorand Ústavu archeologie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě, byl spolu s polskými a italskými archeology členem vědeckého týmu, který pracoval na vykopávkách v Jordánsku. „V prvním projektu  (HLC Project - Heritage - Landscape – Community), který organizovala Jagellonská univerzita v Krakowě, bylo devět Poláků, v druhém (Petra Medievale) dvacet Italů z Florencie. Čechy jsem zastupoval pouze já. Bylo mi ctí, že jsem se těchto dvou projektů mohl zúčastnit,“ uvádí Jan Pavelka. Celý článek.

Vloženo: 18.12.2017

Dne 13.12.2017 se na fakultě poprvé sešli studenti doktorských programů, kteří jsou zapojeni do dotačního programu MSK s názvem „Podpora talentovaných studentů doktorského studia na Slezské univerzitě v Opavě“. Cílem schůzky bylo konkretizovat harmonogram a cíle, kterých by mělo být v rámci řešení projektu dosaženo. Celý článek.